'Primaret' në Tiranë/ Fatmir Merkoçi akuza Belind Këlliçit: Fitoi servilizmi, interesaxhiu dhe propoganda e sorosjanëve brenda PD-së

'Primaret' në Tiranë/ Fatmir Merkoçi akuza Belind Këlliçit: Fitoi servilizmi, interesaxhiu dhe propoganda e sorosjanëve brenda PD-së

1669563994_fatmirmerkoci1.jpg

Ashtu si Adriana Kalaja, edhe kandidati tjetër i primareve ne PD, ish-dhjetoristi Fatmir Mekoçi, ka hedhur akuza të rënda ndaj Belind Këlliçit. Përmes një statusi në rrjete sociale, Merkoçi thote se fitues doli mosmirënjohja, servilizmi, interesaxhiu dhe propaganda e Edvinit dhe e sorosjanëve brenda PD-së. Duke e cilësuar një votim të komanduar, Merkoçi shpreh bindjen se  ajo gjithmonë ka prodhuar vetëm zhgënjim e humbje. 

Reagimi i plotë i Merkoçit:

Anëtar të P.D. Vota e komanduar gjithmonë ka prodhuar vetëm zhgënjim e humbje. Faleminderit per komunikimin e shumtë që po bëni me mua. Në këto zgjedhje, nuk ka humbur Fatmir Merkoçi. Ka humbur e djathta konservatore që u trumpetua me të madhe. Ka humbur vizioni, ka humbur fitorja. Ka demoralizuar çdo antar për të kontribuar realisht pasi, parti nuk njihet vlera. Fitoi mosmirnjohja, servilizmi, interesaxhiu.

Sot fitoi propoganda e Edvinit, dhe e sorosjanve brënda P.D. Tashmë mos u bëni pishman për qokën që bëtë, atyre që ju komanduan. E vërteta vret Por unë jam mësuar me armiqt e të vërtetës. Nesër mos u ankoni siç keni bërë vazhdimisht ndër vite . Kujdes spiunët!

Fatmir Merkoçi si një prej kandidatëve për ‘Primaret’ në Tiranë ka arritur të sigurojë vetëm 35 vota nga 8470 në total. Ndërkohë që në Tiranë ka balotazh mes Belind Këslliçit i cili ka marrë 4040 vota dhe Ilir Alimehmetit që ka arritur të sigurojë vetëm 2196 vota.


Lajmi kryesor:

‘Proces farsë e manipulime', dorëheqje nga ‘Rithemelimi’ dhe pakënaqësi pas ‘Primareve’! Akuza të forta për Këlliçin: Servil, 'sorosjan' brenda PD


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Motra shtatzënë i vdiq na aksident, vëllai 23-vjeçares shqiptare: Bashkëshorti i saj kohët e fundit kishte filluar të pinte pasi kishte humbur babanë

Motra shtatzënë i vdiq na aksident, vëllai 23-vjeçares shqiptare: Bashkëshorti i saj kohët e fundit kishte filluar të pinte pasi kishte humbur babanë