'Prisni opinionin e Venecias', Rama: Është i mirëpritur, por Parlamenti do votojë pa humbur kohë

Mbi deklaratën e komisionerit për zgjerim, Oliver Varhelyi, ka reaguar kryeministri Rama. Përmes një postimi në Tëitter, Rama shkruan se opinioni komisionerit është i mirëseardhur, por pavarësisht kësaj, është Parlamenti që do të vendosë sa më parë.

"Mendimi i Venecias është gjithnjë i mirëseardhur, por për një ligj të votuar dhe të refuzuar nga Presidenti, procedura është e qartë: Refuzimi i Presidentit pranohet ose rrëzohet nga parlamenti! PARLAMENTI DO TË RISHPREHET PA HUMBUR ASNJË DITË!" - shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Kodi Zgjedhor/ Varhelyi: Kuvendi të presë Venecian! Rama: Mendimi i mirëpritur, por do e votojmë! Meta: Injorimit të kushteve për integrim do t'i vijë fundi më 25 prill


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?×

Lajmi i fundit

John

29 Nëntori, si e vetmja gjë që u ka mbetur për t’u identifikuar