Pritet rënie temperaturash nën 0 gradë, ARRSH: Po hidhet kripë për të shmangur ngricat, drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se për shkak të temperaturave të ulëta është bërë trajtimi me kripë në akset me prani bore për të shmangur ngricat, si në Tropojë, Kukës, Korçë. ARRSH i bën apel drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes gjatë udhëtimit gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit, të respektojnë sinjalistikën, të reduktojnë shpejtësinë dhe të pajisen me goma dimërore.

'Temperatura të ulëta, pa reshje kanë përshkuar vendit dhe sipas parashikimit të motit gjatë natës do të zbresin nën 0 °C. Është bërë trajtimi me kripë në akset me prezencë bore për të shmangur ngricat, si në; Tropojë, Kukës, Korçë. Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes gjatë udhëtimit gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit, të respektojnë sinjalistikën të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me goma dimërore.'- njofton ARRSH.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Zaloshnja: Anketimi/ Sa fetarë janë tiranasit?