212 afganë drejt SHBA-së, ministrja Xhaçka falenderon Blinken: Shqipëria krenare për bashkëpunimin e saj

212 afganë drejt SHBA-së, ministrja Xhaçka falenderon Blinken: Shqipëria krenare për bashkëpunimin e saj

Pas falenderimit nga Sekretari amerikan Blinken, ka reaguar Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka. Xhaçka falenderon gjithashtu Blinken dhe shkruan në "Twitter" se Shqipëria është krenare për bashkëpunimin e saj me SHBA-të në këtë operacion për të shpëtuar aleatët afganë.

"Faleminderit @SecBlinken që e bëtë këtë të mundur. Shqipëria është krenare për bashkëpunimin e saj me SHBA-të në këtë operacion për të shpëtuar aleatët tanë afganë kur pjesa më e madhe e botës thjesht i qëndroi larg. Një falenderim i madh për të gjithë burrat dhe gratë e mahnitshme që bënë të mundur që kaq shumë afganë të fillojnë një jetë të re. ", shkruan ministrja Xhaçka.
 


Lajmi kryesor:

SHBA pret 212 afganët e parë që u larguan nga Shqipëria, Blinken: Falënderojmë popullin shqiptar për pritjen! Xhaçka: Shqipëria krenare për bashkëpunimin


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Operacioni ‘Kurrë mos harro’, lihen në burg anëtarët e bandës së Laert Haxhiut! Avokati i Klea Gjatës: Nuk verifikohen dëshmitë e të penduarit për 3 ditë

Operacioni ‘Kurrë mos harro’, lihen në burg anëtarët e bandës së Laert Haxhiut! Avokati i Klea Gjatës: Nuk verifikohen dëshmitë e të penduarit për 3 ditë