Pro përjashtimit të Berishës, këto janë deputetët që mbështetën vendimin e Bashës

Dashnor Sula, Agron Gjekmarkaj dhe Kreshnik Çollaku janë deputetët që kanë dalë pro vendimit të Lulzim Bashës për të përjashtuar Sali Berishën nga grupi parlamentar.

Dashnor Sula mësohet të ketë deklaruar në mbledhje se ky nuk është një vendim i drejtë për Berishën por Basha ka qenë i detyruar dhe ka marrë një vendim.

'Nuk është vendim i drejtë për Sali Berishën, por Basha e ka pasur të vështirë dhe ka qenë i detyruar që të zgjedhje atë vendim që është më i drejtë.'- mësohet të ketë thënë ai.


Lajmi kryesor:

Nisin përçarjet në PD pas përjashtimit të Berishës, 5 deputetë kundër Bashës, 3 pro! Noka: Ky ishte vendim i kryetarit, jo i partisë! Po mohon historinë PD-së! Mbyllen dyert e selisë blu


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Ndërroi jetë nga asfiksia e gazit, 50-vjeçarja ishte larguar nga banesa në Tiranë dy ditë më parë, i biri bëri kallëzim në polici