Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit Durrës, Arjan Balliun

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Apelit në Durrës, Arjan Balliun.

Në raportin e KPK, në seancën e 11 nëntorit, për Balliun u raportua se ai ka fshehur pasurinë si dhe ka bërë deklarim të rremë, duke bërë kështu që ai të shkarkohej nga detyra.

Në seancën e ditës së sotme, ku është dhënë vendimi, gjyqtari nuk ka qenë i pranishëm.

G.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Deri në 80 mijë lekë gjobë për përdorimin e celularit në timon, jeni dakord?

Komento

Komente

 • felafela: 18/11/2019 15:01

  ata qe i sherbejne politikes mbrohen mga kpk si psh karstriot selita i cili kaloi shk1 se beri prokuror me vendim gjykate analfabetin, burrin e ndyresires fela fela ermonelaaaa

  Përgjigju
 • Drejtesia Air Albania: 18/11/2019 12:34

  Iku ne vrime te hales nje tjeter cope letre higjenike e Rames pasi u perdor per te marr bashkine e durresit...

  Përgjigju