Probleme me shëndetin/ Dritan Dajti përfundon në spital, heq një gur në veshka

I dënuari për vrasjen e 4 oficerëve të policisë, Dritan Dajti ditën e djeshme ka përfunduar në spital, ku ka hequr një gur në veshka.

Ndërhyrja është bërë në repartin e urologjisë dje, ndërsa sot ai ka lënë ambientet e spitalit.

Dritan Dajti, u dënua me akuzën e vrasjes në rrethana cilësuese të oficerëve të policisë, Fatos Xhani, Sajmir Duçkollari, Altin Dizdari dhe Kastrit Feskaj gjatë një operacioni policor për kapjen e tij në vitin 2009.

Fillimisht Dajti ka qenë i dënuar me burgim përjetë por iu hoq nga gjyqtarët Skënder Damini, Petrit Aliaj dhe Aleks Nikolli. Këta tre gjyqtarë firmosën pro heqjes së burgimit të përjetshëm për Dajtin, duke argumentuar se sipas ligjit i takon.

  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

  • Kuzhinieri: 12/11/2020 13:42

    Mos harroni ta beni me pak krip gjellen, ose ti vendosni ndonje dietolog ne burg.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Si shpëtoi nga arrestimi, shoku im, pasi në mitingun e Fiqret Shehut, bërtiti: Rroftë Duçja…', publikohen kujtimet të gazetarit të Radio-Tiranës