Prodani në “Botërori +”: Italia i mungon Kupës së Botës vetëm nga komercialiteti

Prodani në “Botërori +”: Italia i mungon Kupës së Botës vetëm nga komercialiteti

Eduard Prodani në emisionin “Botërori +” në Report Tv

Ashtu si Kupa e Botës ka hyrë në ditën e tetë, ashtu edhe emisioni “Botërori +” në Report Tv ka vijuar me diskutimet, komentet dhe analizat rreth ndeshjeve të një ditë më parë, por edhe të sotmet.

Një nga diskutimet e sotme ishte edhe komenti për Italinë: I mungon apo jo Kupës së Botës? Mendimet ishin nga më të ndryshmet, për tifozët natyrisht që mungon, por Eduard Prodani, i ftuari i përhershëm në “Botërori +”, mungon vetëm për komercialitetin.

Italia mungon si emër, por jo nga futbolli. Nuk mendoj se do të sillte diçka ndryshme, për më tepër që Italia nuk ka yje aktualisht. Në Rusi, Italia mungon nga ana komerciale, si 4 herë kampione e botës dhe si një skuadër që ka shumë tifozë, sidomos në Shqipëri.

Eduard Prodani. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë