Në kërkim nga INTERPOL për drogë e vjedhje, kapet në Bllatë 41-vjeçari me 2 emra! Po largohet nga Shqipëria

Në kërkim nga INTERPOL për drogë e vjedhje, kapet në Bllatë 41-vjeçari me 2 emra! Po largohet nga Shqipëria

Foto ilustruese

Ditën e djeshme në pikën kufitare Bllatë, në Dibër është arrestuar nga policia me qëllim ekstradimin në Itali, teksa po largohej nga Shqipëria 41 vjeçari me inicialet K.K..

Burri me origjinë shqiptare dhe banues në Bulqizë ishte në kërkim  ndërkombëtar nga INTERPOL pasi është shpallur në kërkim më datë 7 janar, pas një kërkese nga Italia.

41 vjeçari është dënuar me vendim të formës së prerë  nga Gjykata e Torinos me 5 vite, 5 muaj dhe 27 ditë burg për veprat penale penale “Prodhim dhe shitje narkotikësh” , “Vjedhje” dhe “Kundërshtim i punonjësve në detyre shtetërore”.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprime të mëtejshme.

J.GJ./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun