Profil/ Kush është biznesmeni Aurel Guni, këshilltari i PDIU që u tentua dje të rrëmbehej në Elbasan, pronari i një hoteli në Spille

Profil/ Kush është biznesmeni Aurel Guni, këshilltari i PDIU që u tentua dje të rrëmbehej në Elbasan, pronari i një hoteli në Spille

Aurel Guni, biznesmeni që u tentua dje të rrëmbehej në Elbasan

Detaje të reja vijnë për Aurel Gunin, që u tentua dje të rrëmbehej në Elbasan nga Bexhet Mosmuça. Gazetari investigativ i Report Tv, Artan Hoxha, denoncoi se rrëmbimi u bë për porosi të një grupi kriminal shumë të njohur në qytetin e Elbasanit. 

Dje, Guni u rrëmbye dhe u kërcënua që të mos kallëzonte në Polici. Ai u rrëmbye me qëllim që të tregonte informacione për një bandë në qytetin e Elbasanit. E sakaq, Shqiptarja.com dhe Report Tv kanë mësuar se Aurel Guni është pronar i një hoteli në zonën e Spillesë në Kavajë.

Guni është aktualisht edhe këshilltar i PDIU-së në bashkinë e Elbasanit. Gjithashtu, mësohet se Aurel Guni ka qenë drejtor i Baseneve në Elbasan në vitin 2014, kohë para se të krijohej agjencia e Mjedisit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Vrasja në Rrëshen, apeli i Dom Gjergj Metës: Ngjarje të tilla kanë ndikim negativ në jetën e çdo njeriu, lutemi për paqe

Vrasja në Rrëshen, apeli i Dom Gjergj Metës: Ngjarje të tilla kanë ndikim negativ në jetën e çdo njeriu, lutemi për paqe