Programi 'Deputeti që duam', Veliaj tregon një pjesë nga historia e tij: Në PS nuk ka rëndësi se kush je, mirëpriten të gjithë

Kryebashkiaku Erion Veliaj, njëkohësisht drejtuesi politik i PS-së për Tiranën, gjatë fjalës së tij në kuadër të programit ‘Deputeti që duam’ tregoi një pjesë nga historia se si u bë pjesë e kësaj partie. 

Ai tha se në Partinë Socialiste nuk ka rëndësi se kush je apo se kush janë të afërmit e tu, e rëndësishme është të përkushtohesh dhe të punosh. 

"Kur te partia jonë thua “dhëndri, kunati, djali, vajza”, njerëzit kthejnë kokën dhe thonë: Dhëndri i kujt? Kunati i kujt? Djali dhe vajza e kujt? Në një parti tjetër po përmende kunati, djali, vajza merret vesh për kë e kë dhe dihet si bëhet hajër dhe formula për të ecur në atë parti. Në partinë tonë po the burri dhe gruaja, ne kthejmë kokën dhe themi: Burri dhe gruaja e kujt? Në një parti tjetër po the burri, gruaja, gruaja, burri, merret vesh për kë e ke dhe kuptohet si bëhet karrierë në atë parti. Jemi si një familje, por e vetmja gjë që na bën familje është parimi “një për të gjithë, të gjithë për një”, jo gjaku, jo gruaja, jo burri, jo burri, jo gruaja", tha Veliaj.


Lajmi kryesor:

‘Deputeti që duam’, Rama: Mandati i dytë u thye në mes nga tërmeti e pandemia! Jam në skuadrën e Durrësit! Grupi i PS gati me lojtarë të rinj, 1581 kandidatë duan t'i bashkohen (VIDEO)


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

PS fitore të madhe në Berat, mund të marrë 5 nga 7 mandate gjithsej! LSI në garë për 2 deputetë