Projekti i Portit të Durrësit, Meta denoncon: Mos blini apartamente! Aferë e pastër korruptive, ka si synim grabitjen e parave

Projekti i Portit të Durrësit, Meta denoncon: Mos blini apartamente! Aferë e pastër korruptive, ka si synim grabitjen e parave

Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta pas përfundimit të konferencës për shtyp me gazetarët ka bërë thirrje në rrjetin e tij social Facebook lidhur me apartamentet në Portin e Durrësit.

Sipas tij, ky projekt ka një mungesë transparence si dhe nuk ka të bashkëngjitur asnjë memorandum, kontratë, apo informacion lidhur me shpërndarjen e të ardhurave.

Meta shton se kjo është thjesht një aferë e pastër korruptive e cila ka si synim të vetëm grabitjen e  parave.  

‘MOS BLINI APARTAMENTE NË PROJEKTIN E PORTIT TË DURRËSIT!

MOS BINI PRE E MASHTRIMEVE TË KËSAJ SKEME TË PASTËR PIRAMIDALE!

I ftoj të gjithë qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve dhe të mos shpenzojnë asnjë qindarkë për blerjen e apartamenteve në Projektin e Portit të Durrësit, që nuk është gjë tjetër veçse një skemë e pastër piramidale për vjedhjen e parave tuaja.

Në mungesë të plotë transparence, për këtë të ashtuquajtur Projekt, nuk është publikuar asnjë memorandum, kontratë apo informacion se si do të bëhet ndarja e të ardhurave.

Është vetëm një aferë e pastër korruptive, që synon t'ju grabisë paratë dhe asgjë më shumë!

U bëj thirrje organeve të Drejtësisë të reagojnë menjëherë dhe të ndërhyjnë për të penguar nënshkrimin e çdo kontrate paraprake shit-blerje, në kundërshtim të ligjit dhe në dëm të qytetarëve.’- shkruan Meta.  

Postimi i Metës në Facebook

Porti i ri Turistik i Durrësit u prezantua nga Kryeministri Rama në 21 maj të këtij viti dhe pritet të nisë shumë shpejt punimet. Është parashikuar se për 6 vite do të ketë përfunduar duke u kthyer në zemrën e turizmit shqiptar si dhe në një forcë e madhe për ekonominë shqiptare. Projekti është i ndarë në 5 faza dhe për 6 vite do të jetë i prekshëm për të gjithë. Pritet të hapen 4 porta në bregdetin tonë nga Adriatiku në Jon.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • BENI: 07/08/2022 00:29

  PO KUSH ESHTE AI I MARRE O ILIR QE TE BLEJE APARTAMENTE ,,,PA U MBARUAR PALLATI....

  Përgjigju
 • Ornela: 05/08/2022 19:48

  Po ik o like shih leket qe ke vjedhur vet njeher se akoma me ato leke te popullit je

  Përgjigju
 • Klaudia: 05/08/2022 19:48

  Meta ka hall te vjedhe leket per vete prandaj ben akuza te tilla

  Përgjigju
 • Bertami: 05/08/2022 17:23

  Ik edhe ti o ilir me berishen ik se as ti se ke te gjate deri sa te te shpallin non grada

  Përgjigju
 • Arben: 05/08/2022 17:23

  Ka hall te shese apartamente ose vilat e veta te gjiri i lalzit ky meta prnd thote mos blini

  Përgjigju
 • Ismail: 05/08/2022 17:19

  Spiun shko bo naj marrveshje me hajdut non graten hahahaha

  Përgjigju
 • Flamur: 05/08/2022 17:19

  Ty like t ka ik koha …tani behu gati vuj psojat spiun i dreqit

  Përgjigju
 • Pellumb: 05/08/2022 17:18

  Nuk e di se me sa mend flet ky meta mer vlla…vec flet me ajer p pik argumenti

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Kërkon të betohet si kryebashkiak i Himarës, përfundon seanca për Belerin, Gjykata tërhiqet për vendim

Kërkon të betohet si kryebashkiak i Himarës, përfundon seanca për Belerin, Gjykata tërhiqet për vendim