Vrau kamarierin për një tavolinë lokali, Prokuroria e Elbasanit çon në gjyq Erjon Llapushin dhe bashkëpunëtorin Luan Dulellarin

Vrau kamarierin për një tavolinë lokali, Prokuroria e Elbasanit çon në gjyq Erjon Llapushin dhe bashkëpunëtorin Luan Dulellarin

Viktima Gazment Kumaraku dhe autori Erjon Llapushi

Prokuroria e Elbasanit ka përfunduar hetimet dhe ka çuar për gjykim dosjen e Erjon Llapushit e Luan Dulellarit. 

Erjon Llapushi është autori i krimit makabër në një lokal në Elbasan më 2 tetor 2021. Llapushi kapi nga fyti kamarierin Gazment Kurmaku për një tavolinë, e kërcënoi me një thikë, e më pas e vrau. Ndërsa bashkëpunëtori i tij, Luan Dulellari nuk bëri asnjë lëvizje për të ndaluar shokun e tij apo për të mbrojtur viktimën, por u arratis. 

Gazment Kurmaku, 57-vjeç u vra për arsye banale, për një tavolinë që ishte rezervuar. Ai u vra nga Erjon Llapushi, 33 vjeç, një personazh i skeduar për aktivitet kriminal, dhunë dhe rrezikshmëri të lartë shoqërore. Sherri mes tyre, nisi për një tavolinë të rezervuar, ku mësohet se kryekamarieri i ka bërë me dije Llapushit, se ajo ishte e zënë dhe nuk duhej të ulej aty.

Erjon Llapushi akuzohet për veprën penale "vrasje me dashje" ndërsa Luan Dulellari akuzohet se mozkallëzim krimi dhe përkrahje të autorit.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • xXx: 20/05/2022 14:08

  Këta mjekërcjeprit duhet të kalojnë direkt në Auschwitz për sapun dhe më besoni nuk jam racist...

  Përgjigju
  • Per xxx: 20/05/2022 14:17

   Ti nuk je rac ist ti je rac qim

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Mahniti të gjithë me stilin e veshjes, Marina Vjollca shkëlqen në Javën e Modës në Milano

FOTO/ Mahniti të gjithë me stilin e veshjes, Marina Vjollca shkëlqen në Javën e Modës në Milano