Prokuroria: Saimir Tahiri ta vuajë dënimin në burg të zakonshëm, jo të sigurisë së lartë

Siç raporton gazetari i Shqiptarja.com Elton Qyno, prokurorët kanë kërkuar që në rast dënimi, vuajtja e ish-ministrit Saimir Tahiri të bëhet në institucion të zakonshëm të vuajtjes së dënimit, dhe jo në burg të sigurisë së lartë.

Po ashtu ata kërkuan që lista me 36 prova të mos asgjësohen, pasi janë të njëjta që mund të përdoren në një bashkëprocedim edhe kundër Sokol Boden, ish-drejtor i postës në Dhërmi dhe Gjergji Kohilën, ish-shefi i Sektorit të Luftës Kundër Krimit të Organizuar në Vlorë.


Lajmi kryesor:

Prokuroria kërkon 8 vite burg për ish-ministrin Tahiri: Nuk e çoj ndërmend të dënohem, besoj tek e vërteta ime /Video


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shkollat mbyllur nga koronavirusi/ A po funksionon mësimi online?