Prokuroria kërkon të nisë gjykimi në verën e 2021/ Avokati i Thaçit: Absurde, është çështje e komplikuar! Të nisë në 2022 (VIDEO)

Avokati i ish- presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar prokurorisë që të specifikojë detajet në faktet e prokurorisë, ndërkohë që ka kërkuar që të nis gjykimi në verën e 2022.

"Propozimi që gjykimi të nis në qershor është absurde, kjo është një çështje e komplikuar, por jo vitin e ardhshëm, por një vit më pas", tha avokati.


Lajmi kryesor:

Akuzat për krime lufte ndaj Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit/ Prokuroria: Kemi 1500 prova dhe 153 dëshmitarë! Gjykimi të nisë në verën e 2021! Avokatët: Duam më shumë kohë


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë