Pronari i televizionit që u vra sot, dy vite më parë fjalë prekëse për të vëllanë: U qëllua pas shpine teksa shkonte tek gruaja dhe fëmijët

Pronari i televizionit që u vra sot, dy vite më parë fjalë prekëse për të vëllanë: U qëllua pas shpine teksa shkonte tek gruaja dhe fëmijët

Dy vite më parë Kastriot Reçi pronari i televizionit që mbeti i vrarë ditën e sotme ka bërë një dedikim për vdekjen e të vëllait Gasper Reçit. Ai shkruant se i vëllai ishte qëlluar pas shpine teksa po kthehej në shtëpi, ku e prisnin bashkëshortja dhe fëmijët.

"Falenderoj te gjithe ju, shoke, miq e dashamire per rrespektin, mbeshtetjen dhe ngushllimet e sinqerta. Vellai yne Gasper kishte 20 vite qe jetonte ne Rome bashke me gruan dhe dy femijet e tij. Gasper Reci ishte pagezuar dhe martuar ne kishen Katolike Romane. Bashke me gruan dhe dy femijet e tij shkonin cdo te diele dhe luteshin ne kishen San Giovanni della Malva (kisha e shqiptareve ne rome)
Ai besonte dhe mendonte se Jeten ta dhuron Zoti dhe vetem Zoti ka te drejte ta marri ate... Gasper Reci u qellua pas shpine rruges teksa po kthehej ne shtepi ku po e prisnin bashkeshortja dhe dy femijet e tij"
, shkruante Kastriot Reçi dy vite më parë.

Postimi i Kastiot Reçit


Lajmi kryesor:

Rrëshen/ Ekzekutohet me snajper nga tarraca e pallatit pronari i një medie lokale...me një plumb në zemër! Dy pistat e hetimit (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura