Pronari shtoi një kat dhe ndryshoi strukturën, shembet hoteli në Kinë dhe humbin jetën 17 persona, vetëm 6 të mbijetuar

Pronari shtoi një kat dhe ndryshoi strukturën, shembet hoteli në Kinë dhe humbin jetën 17 persona, vetëm 6 të mbijetuar

Rrënojat e hotelit në Kinë

KINW- Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin lindor të Kinës, Suzhou, pasi një hotel 4-katësh është shembur dhe i ka marrë jetën 17 personave.

Pas 36-orësh kërkimi nën rrënojat e ndërtesës, forcat e specializuara kanë nxjerrë 23 persona prej të cilëve vetëm 6 kanë arritur t’i mbijetojnë shembjes.

 Sipas hetimeve paraprake u zbulua se shembja është shkaktuar si pasojë e punimeve të pronarit të hotelit, i cili i ka shtuar ndërtesës edhe një kat tjetër, duke rënduar strukturën.

“Ndërtesa fillimisht ka pasur vetëm 3 kate, më pas me kalimin e viteve to u bënë 4, pronari i ka shtuar”, u shpreh një banor i zonës.

Ekipet e hetimit të incidentit që rezultoi tragjik, u shprehën se personat përgjegjës do të përballen me drejtësinë.

Hoteli u shemb ditën e hënë dhe menjëherë në vendngjarje u paraqitën 600 punonjës shpëtimi të cilët nuk ndalën ritmin e punës për asnjë moment.

.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Deklarata e fortë e Zef Brozit nga Washingtoni: SPAK e BKH të mos bëhen gardianë të Berishës! Tirani i djeshëm e Nongrata sot ende i pandëshkueshmi

Deklarata e fortë e Zef Brozit nga Washingtoni: SPAK e BKH të mos bëhen gardianë të Berishës! Tirani i djeshëm e Nongrata sot ende i pandëshkueshmi