Prostitucion, përdhunim dhe trafik, kapet lezhjani me disa emra i dënuar në Itali

Prostitucion, përdhunim dhe trafik, kapet lezhjani me disa emra i dënuar në Itali

Foto ilustruese

LEZHË-Arrestohet nga policia një 47-vjeçar i kërkuar nga drejtësia italiane i dënuar me 12 vite burg për disa vepra penale; "Shfrytëzim prostitucioni", "Marrëdhënie seksuale me dhunë", "Trafikim i qenieve njerëzore" dhe "Organizim i emigracionit të paligjshëm". Ai është Kastriot Marku, ndërsa përdorte disa emra për t'i shpëtuar drejtësisë.

Marku ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, pasi Gjykata Pistoia në Itali në vitin 2013 e ka dënuar me 12 vite burg për katër veprat penale që akuzohet. Pas arrestimit Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën po vijojnë procedurat për ekstradimin e tij drejt Italisë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • miri: 07/09/2019 17:39

  KETA QE MERREN me prostitucion,,te denohen me burgim te perjetshem,,...

  Përgjigju
 • Altis: 07/09/2019 10:08

  Kus asht ky KASTRIOTI MARK BARDHOKUT

  Përgjigju
  • Gysi: 07/09/2019 16:11

   Kastrioti mark bardhokut ska kalu kufinin e kurbinit qysh ne vitin 2003.hahahaha

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Ditmir Bushati: Pesë mësime nga Italia

Ditmir Bushati: Pesë mësime nga Italia