Protesta e opozitës shtyn derbin e Shqipërisë, Partizani debuton të hënën me drita në stadiumin e ri

Protesta e opozitës shtyn derbin e Shqipërisë, Partizani debuton të hënën me drita në stadiumin e ri

Momenta nga ndeshja e kaluar Tirana-Vllaznia

Protesta e opozitës është bërë shkak që derbi i Shqipërisë Tirana-Vllaznia të mos luhet të shtunën. FSHF ka njoftuar se policia nuk e ka marrë përsipër organzimin e ndeshjes dhe për rrjedhojë është shtyrë të dielën në orën 13:00. Sfida në fjalë do të luhet në stadiumin ‘Selman Stërmasi’.

Ndërkohë është shtyrë edhe debutimi i Partizanit në kompleksin e ri. Sfida me Bylisin ishte në program të dielën në orën 13:00, ndërsa tani është vendosur të luhet të hënën në orën 16:00.

Kalendari i javës së 12

Të dielën data 12 nëntor ora 13:00

Tirana-Vllaznia në stadiumin ‘Selman Stërmasi’

Egnatia-Lanatia-Laçi në stadiumin e Rrogozhinës

Kastrioti-Kukësi në stadiumin e Kamzës

Të hënën ora 13:00

Teuta-Erzeni në stadiumin e Rrogozhinës

Të hënën në orën 16:00

Partizani-Bylis në stadiumin ‘Partizani’

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Kryetari i një bashkie në Ekuador vritet një ditë pasi fitoi zgjedhjet në qytetin ku kandidoi

Kryetari i një bashkie në Ekuador vritet një ditë pasi fitoi zgjedhjet në qytetin ku kandidoi