POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Protesta e PD-së në Dibër, Gjunkshi: Të gjithë bashkë më 16 shkurt, ta largojmë këtë qeveri mafioze

Nën drejtimin e deputetit demokrat Xhemal Gjunkshi, qindra banorë u mblodhën në bulevardin e qytetit Peshkopi për të protestuar për çmimet dhe taksat e larta, mungesën e infrastrukturës rrugore, si dhe atë të ujit të pijshëm. Gjunkshi u shpreh nga protesta se kjo qeveri duhet rrëzuar sa më parë, pasi sipas tij e mbështet pushtetin e saj mbi mashtrimet, drogën dhe korrupsionin. Deputeti demokrat u bëri thirrje banorëve që më datë 16 shkurt të marrin pjesë në protestën që do të organizojë opozita në Tiranë. "Ta largojmë këtë qeveri mafioze nga pushteti", u shpreh ai.

 


Lajmi kryesor:

PD protestë në 4 qytete të vendit, demokratët: Të gjithë bashkë më 16 shkurt, ta largojmë këtë qeveri mafioze nga pushteti


a.s./Shqiptarja.com
Komento