POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Protesta e PD-së në Shkodër, demokratët: Qeveria e Ramës na ka harruar plotësisht

Banorët demokratë të Shkodrës u mblodhën këtë të shtunë në sheshin "Nënë Tereza" për të protestuar ndaj situatës aktuale në vend, konkretisht ndaj varfërisë, papunësisë e taksave të larta.Midis tyre, krahas drejtuesve lokalë, është hasur edhe prania e përfaqësuesve të zonave të prekur nga përmbytjet dhe të atyre të sindikatave.

Banorët demokratë, teksa mbanin pankarta në duar, brohoritën njëzëri për rrëzimin e qeverisë Rama. "Është për të ardhur keq që bijmë dakord me qeveritarë për hatër të një vendi, për të lëpirë kockë. Prandaj u bëj thirrje titullarëve, qofshin ata deputetë apo titullarë që të ngrijnë zërin për këtë popull. Të mos jenë thjesht kukulla",  u shpreh një protestues. "Fundi i kësaj qeverisë do t'i vijë nga Shkodra, sic i ka ardhur historikisht", u shpreh një tjetër. "Qeveria e Ramës e ka harruar plotësisht Shkodrën", u shpreh një i tretë. 


Lajmi kryesor:

PD protestë në 4 qytete të vendit, demokratët: Të gjithë bashkë më 16 shkurt, ta largojmë këtë qeveri mafioze nga pushteti


a.s./Shqiptarja.com
Komento