POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Gazetarët Hamiti dhe Morina për ‘Report Tv’: Kërcënimet e Vulin, asgjë serioze; Vuçiç po vijon me vizitat

Gazetarët Lavdim Hamiti dhe Gazment Morina

Dita e sotme në Kosovë ka nisur me trazira për shkak të protestave të zhvilluara nga banorët e zonës së Skenderajt, të cilët protestuan kundër vizitës së Vuçiç.

Dy gazetarët Lavdim Hamiti dhe Gazment Morina në një lidhje për ‘Report Tv’ kanë raportuar mbi situatën në Kosovë.

Sipas tyre, Vuçiç ka dashur të vizitojë fshatin Banjë, ku edhe banon një popullsi serbe, por si pasojë e një urdhri të lëshuar nga kryeministri Haradinaj, presidentit Vuçiç i është ndaluar vizita.

Sa i përket kërcënimeve të nga ministri i Mbrojtjes, Aleksandër Vulin, se ushtria serbe është gati në çdo çast për të ndërhyrë, gazetari Lavdim Haliti është shprehur se këto deklarata janë vetëm kërcënime dhe asgjë serioze.

Për ‘Report Tv’, Gazment Morina konfirmon se Vuçiç është nisur për në veri të Kosovës për të vijuar me vizitat e tij.


Lajmi kryesor:

Përfundon vizita e presidentit serb në Kosovë, Vuçiç nuk shkel në Drenicë, shqiptarët bllokojnë rrugët (VIDEO)


ke.mu./Shqiptarja.com
Komento