Protesta në Lungomare të Vlorës kundër orës policore, në hetim 3 pronarë lokalesh, njëri prej tyre gjobitet me 1 mln lekë

Klodian Xhafa, Seldi Xhafa dhe Edlira Tahiraj, tre pronarë lokalesh në Lungomare të Vlorës, të cilët u ngritën në protestë mbrëmjen e djeshme, kundër ndalimit të muzikës në orën 22:00, janë proceduar penalisht.

Po ashtu, Klodian Xhafa është gjobitur edhe me 1 mln lekë, për shkak se nuk fiku muzikën pas orë 22:00, duke 'protestuar' me Himnin Kombëtar.

Të tre personat akuzohen për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë”.


Lajmi kryesor:

'Na lini muzikën pas orës 22:00'/ Pas protestës me Himnin Kombëtar, lokalet në Lungomare të Vlorës pezullojnë sot shërbimin, në kulmin e sezonit turistik! Leli i thërret në takim


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Berishës se Basha është marrë peng nga Rama, Çupi në Report Tv: Nuk bëhet fjalë, 3 propozimet për ndryshimin e kushtetutës i kemi artikuluar gjithmonë