Protesta në sheshin "Skënderbej" për Palestinën, procedohen në gjendje të lirë 15 persona

Foto nga protesta dje

15 persona, organizatorë dhe të pranishëm në protestën e zhvilluar dje në sheshin "Skënderbej" në mbrojtje të Palestinës, janë proceduar penalisht në gjendje të lirë sot. Policia bën me dije se ata akuzohen për tre akuza: Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Moszbatimi i masave të autoriteteve shtetërore gjatë gjendjes së masave të jashtëzakonshme apo gjatë gjendjes së epidemisë”.

Dhjetëra persona u ngritën dje në protestë në mbrojtje të Palestinës në sheshin "Skënderbej",  duke bërë thirrje "Lironi Palestinën".

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gjykata Evropiane: Rusia është përgjegjëse për vrasjen e kritikut të Putin, Aleksandër Litvinenkos