Protesta 'për mbrojtjen e Palestinës' zhvendoset te 'Rruga e Kavajës'

1621179905_protesta.jpg

Protesta në mbrojtje të Palestinën ka nisur në sheshin "Skënderbej", për të vijuar më parë në një marshim në rrugën e Kavajës. Ajo që vihet re është se një pjesë e madhe e protestuesve janë gra dhe vajza. Më pankarta në duar ato thërrasin "Lironi Palestinën".


Lajmi kryesor:

Qytetarët protestë në sheshin 'Skëndërbej' në mbrojtje të Palestinës, disa të shoqëruar: Populli shqiptar nuk është me Izraelin


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngec integrimi i Shqipërisë në BE, sipas jush e kujt është përgjegjësia?×

Lajmi i fundit

John

“100 vjet nga udhëtimi i Justin Godart në Shqipëri”, konferenca shkencore e mbajtur sot në Akademinë e Shkencave