Protestat e dhunshme/ Braçe: PD-LSI, si shtëpia e Camorras për fëmijët! Janë shkelur katër nene të Kodit Penal

Erion Brace

Erion Brace

Protestat e dhunshme të ditëve të fundit dhe pjesëmarrja në to e të miturve ka shkaktuar shumë debat në vend.

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, ka shkruar sot në mëngjes se Partia Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim po shtyjnë fëmijët në fushën e krimit.

"Qysh kur organizatat kriminale, terroriste dhe, partitë politike, nisën të përdorin e shtyjnë fëmijët në krim, çdo vend vendosi dënimë të ashpra për tutorët dhe nxitësit e tyre në krim", shkruan Braçe teksa publikon edhe 4 nene të Kodit Penal, të cilat sipas tij qartësojnë gjithçka.

Braçe thotë se partitë e poshtra kaosin dhe shkatërrimin e pronës publike e private e arritën lajm botëror.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Bylisi: 15/12/2020 12:38

  Meri ato nenet e futi ne byth se per gje tjeter nuk jeni ju,vajtet 7 vjet ne pushtet nje dosje nuk u keni bere.

  Përgjigju
 • Zotni: 15/12/2020 11:54

  Jeni zgerlaqur komplet, sju pi me uje asgje. Vazhdo vazhdo qaju berisha berisha, mendoju mire kur te vdese berisha ke do mbani gojore gjithe diten per popullin fukara.

  Përgjigju
 • Njoni: 15/12/2020 11:51

  I dashur zv/kryeministër kujt po i qahesh? Je ti në qeveri, nuk je më në opozitë prandaj nëse kanë shkelur ligjin në 4 nene kodoshat e opozitës apo dhe presidenti ynë i nderuar atëherë futini në burg, çfarë kuptimi ka të qahesh në fcb. Apo t'ja falim se i kemi shokë...?!!

  Përgjigju
 • Ta rrase LALA: 15/12/2020 11:49

  Kete qe thoni ju e di dhe bufi. Kur e dini qe eshte Parti me qellime kriminale dhe ivestohet nga krimi dhe sherbime sekrete Ruse apo Serbe,pse nuk i hetoni dhe te merrni masa, dhe te shkojne keta ne Hage dhe jo U.C.K.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

SPECIALE/ Bunk’Art 1 dhe  Bunk’Art 2, nga kampet, telat me gjemba, e deri te burgjet, ‘streha’ e komunizmit në 45 vite