Protestë para Ministrisë së Arsimit, profesoresha amerikane revoltohet me studentët (VIDEO)

Gjatë protestës së sotme të studentëve para Ministrisë së Arsimit të drejtuar nga të rinjtë demokratë e pranishme ka qenë edhe Lory.E.Amy, profesoreshë e Studimeve Kulturore në Universitetin Georgia Southern në SHBA.

Por pas sulmit të studentëve drejt ministrisë së Arsimit ajo është revoltuar duke u kërkuar ti japin fund dhunës, pasi kjo nuk është forma e duhur për të protestuar për arsimin. “Si mund të jeni kaq budallenj. Nuk është kjo mënyra se si protestohet për edukim”, dëgjohet mes të tjerave që ajo t’u thotë në anglisht studentëve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • fds: 22/05/2019 14:06

  Shume reagim i drejte kunder nje fenomeni shqiptar: lufton racizmin me racizem, lufton injorancen me djegie librash e institucionesh, lufton per republike te re me dash ploncin dhe nard ndoken, etj.

  Përgjigju
 • asolingo: 22/05/2019 13:52

  Zonje e nderuar atanuk jane student,jane injorate qe gabimisht kane hyre ne universitet me te ardhura te gatshme nga prinderit e tyre.Nje here kam votuar ne jeten time(ne 1991 isha student,kuptoheg per ke votova)jam zhgenjyer 100%.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë