Protestuesit ngrejnë rrjetën metalike, Salianji: Është kordon, policia po na provokon

Protestuesit ngrejnë rrjetën metalike, Salianji: Është kordon, policia po na provokon

Protestuesit ngritën një gardh metalik dhe tentuan me të të shtyjnë kordonin e policisë, çka solli çaste tensioni përpara Ministrisë së Brendshme.

Deputeti Ervin Salianji tha se policia po provokon dhunë te protestuesit. Sipas tij, gardhi metalik u ngrit në funksion të kordonit të protestuesve. 

"Ne kemi kordon sigurie, të gjithë policët provokojnë dhunën në mënyrë të patolerueshme me popullin". 

Ervin Salianji, deputet i PD


Lajmi kryesor:

Opozita 2 orë protestë për dorëheqjen e Xhafajt, incidente dhe tension, Basha: Aksioni do vazhdojë/ VIDEO


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës