Provimi për bluzat e bardha, 2 teste
 në shtator për mjekë e infermierë

Provimi për bluzat e bardha, 2 teste<br /> në shtator për mjekë e infermierë
TIRANE- Në muajin shtator pritet të zhvillohen dy testime për mjekët dhe infermierët. Provimi i parë do të jetë testimi i përgjithshëm, i paralajmëruar nga Ministri i Shëndetsisë Ilir Beqaj disa muaj më parë. Fillimishit ishin vendosur muajt maj-qershor për testimin e mejkëve dhe infermierëve, por ky provim do të zhvillohet në muajin shtator, për shkak se ende nuk ka filluar hartimi i pyetjeve për mjekët.

Ministira e Shëndetësisë thotë se “do të ndryshojnë pyetjet e provimit për infermierët, ndërsa pyetjet për mjekët do të hartohen nga specalistët më të mirë”. Testimi i përgjithshëm i mjjekëve dhe infermierëve pritet të zbulojë nivelin në të cilin ndodhen sot “bluzat e bardha”.
 
 

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’