PS braktisi komisionin për 25 prillin, Alibeaj: Duan të minojnë hetimin! Administrata e Kuvendit u soll si kamikaz

PS braktisi komisionin për 25 prillin, Alibeaj: Duan të minojnë hetimin! Administrata e Kuvendit u soll si kamikaz

Enkelejd Alibeaj, pas mbylljes së Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, tha se PS e ka braktisur këtë komision 3 herë me qellin e vetëm për të penguar veprimtarinë e saj. Ai tha se dhe administrata e Kuvendit u sol si kamikaz duke i ndërpre punë dhe fikur sinjalin televiziv.

“Për të penguar punët e komisionit dhe veprimtarinë e saj për të hetuar iku për herë të tretë. Administrata e Kuvendit u fut në mënyrë kamikazë për të ndërprerë punën e komisionit.  Duan të minojmë procesin e hetimit, por nuk kanë për t’ia dalin, dëshmitarët dhe provat do të merren dhe do të thirren në bazë të ligjit. E drejta e çdo deputeti për te kërkuar prova dhe dëshmitarë miratohet pa votim, PS kërkon që këtë të bej më votim me shumicën e socialistëve”, tha Alibeaj.


Lajmi kryesor:

Debate në Komisionin Hetimor për 25 prillin, PS del 2 herë nga mbledhja por PD vijon pa mazhorancën! Kuvendi i heq sinjalin e transmetimit televiziv


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Princi George paralajmëron shokët e klasës: Babai im do të bëhet mbret, prandaj kini kujdes!

Princi George paralajmëron shokët e klasës: Babai im do të bëhet mbret, prandaj kini kujdes!