PS, Gjylameti:Gramoz Ruçi duhet
të jetë sekretar i përgjithshëm 

PS, Gjylameti:Gramoz Ruçi duhet<br />të jetë sekretar i përgjithshëm 
Nje dite para mbledhjes se pare te asamblese se re socialiste ku do te zgjidhen dhe strukturat drejtuese , deputetja Blerina Gjylameti shpreh hapur mbeshtetjen e saj per kandidaturen e Gramoz Rucit si sekretar i pergjithshem.

Duke folur ne emisionin Rreze Dielli ne Report tv depuetja Gjylameti shtoi gjithashtu se Koco Kokëdhima nuk do të kandidojë për postin e sekretarin të pergjithshem.

Asambleja e re e Partisë Socialiste e dalë nga Kongresi do të  mblidhet këtë të shtunë për të zgjedhur Sekretariatin e Përgjithshëm. Asambleja e re ka në përbërje 173 anëtarë të zgjedhur nga vota e më shumë se 1500 delegatëve. 50% e tyre janë gra dhe 50 % burra.

Ndërkohë që në listën e re të anëtarëve të Asamblesë të zgjedhur me votim, mungojnë shumë nga emrat e njohur të PS-së në vite.

Mes të tjerash deputetja komentoi edhe deklaratën e ish kryeministrit Berisha për armatosje, duke thënë se ai duhet të merret si i pandehur 

Redaksia online
(s/shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Sporti humbet mendjen brilante, Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli

Sporti humbet mendjen brilante, Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli