'PS ka në dorë të dhënat e qytetarëve?' Rama: Çfarë duhet të themi për PD-në që çmendi miletin, ka telefonuar gjithë zyrën time sot! Prej vitesh kemi një sistem patronazhimi

Kryeministri Edi Rama tha se të dhënat që disponon Partia Socialiste të qytetarëve janë të mbledhura derë më derë që nga viti 2009 dhe se prej vitesh punojnë me një sistem patronazhimi.

Rama tha se PD-së së fundmi po çmend qytetarët duke i telefonuar dhe se ato kanë të gjithë data base-n e të gjithë telefonave.

'E para një herë që edhe sot nga sa më thanë kush kishte dalë në emër të PD-së kishte pohuar se të dhënat e AKSH-it nuk janë një database që e merr kushdo dhe e transferon kushdo, nuk depoziton të dhëna të integruara. Kjo nuk ka lidhje fare me AKSH-in! Çfarë duhet të themi për PD që me call centerat e Agron Shehajt e çmendën këtë milet. Sot kur u ktheva nga fushata të gjithë njerëzit e zyrës time ishin marrë në telefon për të disatën herë nga PD. Kanë të gjithë data base e të gjithë telefonave e çmendën miletin me telefona. Ne kemi prej shumë vitesh që punojmë me një sistem patronazhimi dhe ka që nga 2009 që ne mbledhim të dhënat derë më derë. Ai Excel është shumë i prapambetur dhe i epokës së vjetër për të qenë i PS-së.'- tha Rama.

 

Dy ditë më parë, përmes ish deputetit, Enkelejd Alibeaj, PD denoncoi Partinë Socialiste se sipas saj ka përdorur të dhënat personale të qytetarëve shqiptarë duke shkelur privatësinë e tyre gjë që është vepër penale. Alibeaj tha se në selinë e PS janë vendosur kompjuterë dhe serverë që përgjojnë dhe përdorin të dhënat personale të qytetarëve nga portali e-Albania për qëllime zgjedhore.

Platforma e-Albania hodhi poshtë akuza e PD se të dhënat personale të qytetarëve po përdoren nga PS për qëllime zgjedhore. Në reagim e-Albania shkruan se këto janë të pabaza dhe se kjo platformë në asnjë moment nuk ruan, administron apo përpunon të dhënat e qytetareve por është një urë e qendërzuar komunikimi mes shtetit dhe qytetarit e biznesit.


Lajmi kryesor:

'Pse s'ulet në debat me Bashën'/ Rama: S'është në traditën shqiptare dhe duhet të kisha përballë një lider që s'e fshijnë për 30 sekonda nga drejtimi i PD


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e PD-së për përsëritjen e zgjedhjeve ne 9 qarqe?×

Lajmi i fundit

John

Rama: Do të pastrojmë administratën nga ato që janë turp i shtetit! Të çlirohet nga kthetrat e politikës