PS mbledh grupin parlamentar, diskutime për Kongresin e 9 prillit, priten ndryshime në kabinetin Rama

Partia Socialiste ka mbledhur ditën e sotme grupin parlamentar në kryesinë e Kuvendit, ku Kongresi i PS që do të mbahet më 9 prill ka qenë në fokus të diskutimeve ku përveç mbarëvajtjes së saj pritet të ketë ndryshime në kabinetin Rama.

Sipas gazetarit të Report Tv, Ermal Qori emrat e përfolur aktualisht që pritet të ndryshohen në kongres janë ato të dy ministreve të reja, ministrja  e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi dhe ajo për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali.

Gjatë mbledhjes së sotme ishte prezent edhe kryeministri Rama, ndërsa është diskutuar edhe për inspektimet që ministrat dhe deputetët kanë bërë në terren lidhur me rritjen e çmimeve dhe abuzimet që mund të bëhen.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)