PS thellon diferencën me PD-LSI në Korçë, krahasuar me 11 ditë më parë! Partitë e reja zero shans për të marrë mandat

Socialistët dalin forcë e parë në qarkun e Korçës. Nga 11 mandate që ka ky qark, PS merr deri në 7 mandate nëse do të votohet sot pasi merr 51-55%. PD merr maksimumin e saj 5 mandate e ndërsa LSI është në garë për 0-2 përfaqësues në Kuvend. Ajo që vihet re është se PS ka një rritje të lehtë krahasuar me sondazhin e kaluar të 7 prillit nga Instituti Piepoli në bashkëpunim me Report Tv, e ndërsa PD dhe LSI mbeten në të njëjtat kuota. Partitë e reja në këtë qark mbeten të papërfaqësuara pasi nuk sigurojnë votat e mjaftueshme për të marrë minimumi një mandat.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i fundit i Piepolit 1 javë para zgjedhjeve: PS fiton në 8 qarqe, merr shumicën deri në 73 mandate! PD-AN kryeson në 4 qarqe, LSI tkurrje nga 2017


B.K./jsh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ngjarja e rëndë në Greqi, grabitësit torturuan dhe mbytën 20-vjeçaren pranë foshnjës së saj, bashkëshorti: Iu lutëm të mos na lëndonin, i treguam dhe ku ishin paratë (VIDEO)