Pse doktor Berisha s’po e rivesh bluzën e bardhë për t'i shërbyer popullit?

Sali Berisha

Mijëra kolegë në pension të Sali Berishës në Shqipëri dhe jashtë saj, i janë përgjigjur thirrjes për t’u bashkuar me frontin e mjekëve kundër pandemisë botërore!
Mjek në pension nga mosha 65-90 vjeç po veshin bluzat e bardha në emër të betimit të Hipokratit.
Kardiologu Sali Berisha ka zgjedhur një rrugë tjetër. Ai është ngujuar në vilën e Gjirit të Lalzit dhe shkruan online.
Arsyet pse Sali Berisha nuk i rikthehet profesionit dhe humanizmit në këtë moment apokaliptik për njerzimin janë disa:
1- Kardiologu Sali Berisha pati mundësinë 16 vjet në krye të shtetit si President apo kryeministēr por nuk ndërtoi asjnē spital apo ambulancë lagjeje.
Ai do hyjë në histori si mjeku me sedrën profesionale zero, që ende dhe sot kemi 100% spitalet e Enver Hoxhës

2- Kardiologu Sali Berisha nuk guxon të përballet me pacientët në spital sepse 30 vjet nuk ndertoi dot një shëndetësi pa rryshfete dhe me sistem siguracioni.

3- Kardiologu Sali Berisha nuk mund ta riveshë bluzën e bardhë të mjekut se i la kolegēt e tij rrugve dhe i përjashtoi nga partia ndonse ata ishin bazamenti i Partisë Demikratike ne dhjetor 90.
Sot ne parti ska ngelur asnje mjek se i përzuri dhe detyrohet nxjerr Albana Vokshin te debatoj per probleme qe slidhen me arsimin e saj.
4- Sali Berisha nuk e rivesh bluzën bardhē sepse është frikacak dhe ka merak se i ngjitet pandemia. Ka shumë frikë nga vdekja në krye detyrës.
Ai s’ka kurajon as tē mjekve italian, francez madje as kubanezë që kaluan oqeanin për të shërbyer nē Bergamo

Ne fakt kot sa po zgjatem.
Troç: Dokotor Berisha është i vetmi mjek në planet që nuk i intereson tē fitojē këtë luftē shëndetësia por pandemia.
Sheh ëndrra qē po fitoi pandemia do bjerë qeveria.
Nëse nuk më besoni. Hyni në facebookun e tij dhe lexoni statuset që shkruan.
Aty do e kuptoni pse doktori s’do e riveshi më kurrë bluzën e bardhë, të asaj shëndetësie tē cilën ai e qelbi 30 vjet!
Tashmē nuk është i gjallē Enveri që ti shërbejë me servilizëm për të arritur qëllimet e tij.
Bluza e bardhë nuk e motivon më aspak.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  COVID-19/ A keni arritur të bëni aplikimin për të marrë leje për dalje nga shtëpia?

Komento

Komente

 • O MIU HALEVE: 24/03/2020 19:34

  Miu wc ça pate që nuk the që su komentua siç duket më në fund e kuptove o mi që ske shanc para llogjikës e së vërtetës. Falemnderit për mirkuptimin.

  Përgjigju
 • KRESHNIKU MALVE: 24/03/2020 19:32

  O Kreshnik Spahiu harove ti kur i thurje lavde kti fundërrinës malokut kryekriminel wc salhe bermuti. Ti ke të drejt për shkrimin por ti ske goj të flasësh se ti ke qën bashkëpuntor me qenin salhe. Prandaj ti sduhet të flasësh. Se kush është salhe krimineli e njrf gjith Shqipria që është kriminel e njeri i pështir po e tregon me fakte.

  Përgjigju
 • kuq e zi: 24/03/2020 17:32

  Po ai eshte tani gati 77 vjec. E ke mbajt ti me do hora ne pushtet duke ju lepi menderen sic po ja lepin te tjerve sot duke i mbajtur ne pushtet .Ja ndjeni eren e keqe vetem kur jane larguar nga pushteti. Ske qene kurre ne krahun e popullit as ti e as shume te tjere . Bile dhe populli shqiptare nuk eshte kurre ne krahun e vete prandaj shqiperia eshte katandis si mos me keq. Respekte

  Përgjigju
 • Turpi i shqiptareve: 24/03/2020 17:14

  Po o Bolino. Do te pyesi ty e Ramen Beri cdo bej. Ik bej vullnetar ti e sgtepia jote po te duash. Mer dhe redaksine. ka nevoje shqiperia ik pergjigju mqs je ber edhe shqipetar. leri thirjet per boten

  Përgjigju
 • dulja: 24/03/2020 13:49

  se pse eshte tradhetare dhe gezohet nga kjo gjendje eshte nje plere e madhe

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 24/03/2020 10:46

  Po ike me gjithe Berish vampir e rrace mu*** i

  Përgjigju
 • Ceco me bichak: 24/03/2020 10:42

  Berisha duhet te ripet i gjalle me bixhak te kripet mire psstaj te veshi bluzen e bardhe

  Përgjigju
 • Or tej: 24/03/2020 10:31

  Nuk e vesh se eshte jashtqije qe ja ka bere populli me koke mban ere mu***

  Përgjigju
 • Mala: 24/03/2020 10:29

  Berisha si do te vishet bardh apo zi,ai eshte shpirtezi-shpirtkazem,Mantili nuk e bene mjek, e me se paku, mund ta beje Njeri.

  Përgjigju
 • Durrsaku: 24/03/2020 09:44

  Nuk shkon se eshte sharlatan Nuk shkon se ka ber vetem krime Nuk shkon se ka frike se kthehet ne qenie humane Nuk shkon se djalli i ka thene qe i duhet dhe per ca kohe

  Përgjigju
 • Dangellia: 24/03/2020 07:43

  Po si mundet xhanem nje kriminel mjek si i vret pa i kuruar pa ber adetin prndaj cfar e do ama te futet pa maska e ne roje qe mos vras njeri te mar virusin e ne ne fund te shpetojm dhe ne populli shqiptar

  Përgjigju
 • Shqiptari: 23/03/2020 20:52

  O Kreshnik kur shkruan ti qe nuk le b*** kazani të zi pa lëpirë dhe tani do të beshe të ndershmin. O kok palare... ti dhe te tjerët bashkë e ty

  Përgjigju
 • "Djalli " veshtire te shndrrohet ne "Engjell": 23/03/2020 20:49

  Te lundrosh ne Varken e Diktatorit ,te ngrohesh b**** ne Hoxhakun e Diktatorit ,, edhe " Engjell". te ishe ,,veshtire te qendroshe "Engjell"

  Përgjigju
 • Turi: 23/03/2020 20:20

  Sepse nuk ka moshe per at pune,po tek ai e ke mendjen more kreshnik

  Përgjigju
 • bajamja: 23/03/2020 19:57

  Kreshnik, a ka me mallkim me te madhe se te jesh malok,,,???????

  Përgjigju
  • Andon: 23/03/2020 22:38

   Po ka bajate , sic mund te jesh ti ndonje zhapik kanali

 • xholi: 23/03/2020 19:56

  ti or autor se sje me shume se bluzja e nxire e ketij tjetrit qe ke permendur. #hajvanistan

  Përgjigju
 • abc: 23/03/2020 19:52

  SE ESHTE MALOK --HAJDUT -DHE KRIMINEL....///MOS U MERR ME LLUMIN E KOMBIT O KRESHNIK,,,,SALIUN TA PUTHE CORONA NE BALLE E TE SHPETOJME......

  Përgjigju