Pse e pushoi Cakajn dhe Shahinin? Rama: Këtë vit do bëhem vetë kosovar, por s'do vij të bej fushatë për vota

Gjatë takimit me studentë në Kosovë kryeministri Edi Rama u pyet në lidhje me faktin se në qeverinë e kaluar kishte 2 ministra kosovarë (gent Cakajn dhe Besa Shahinin) ndërsa këtë vit asnjë. "Çfarë shkoi keq", u pyet Rama. Kësaj pyetjeje kryeministri iu përgjgj me batutë Rama duke thënë se këtë vit ka vendosur që të bëhet kosovar vetë.

"Mandatin e tretë do të bëhem kosovar vetë. Mos e merrni me të qeshura se po e vendosa një gjë  unë e bëj. Po sdo vij të bëj fushatë këtu për të marrë vota të mos ketë merak njeri as nuk do vij të votoj", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Të përdorim diplomacinë, shqiptarët në Preshevë harrohen, serbët në Kosovë më të përkëdhelurit! Tensionet në veri të zgjidhen me dialog, ‘boomerang' nëse ndodh si me tarifën 100%


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

'Koha do t’ju shërojë dhimbjet...' horoskopi për ditën e sotme

'Koha do t’ju shërojë dhimbjet...' horoskopi për ditën e sotme