‘Pse më linde?’, vajza ngre padi ndaj doktorit që e solli në jetë, fiton gjyqin dhe miliona dollarë

E reja britanike, Evie Toombes

BRITANI E MADHE- “Pse më linde”!? Një vajzë 20-vjeçare hodhi në gjyq mjekun i cili e solli në jetë, me pretendimin se nuk duhet të kishte lindur kurrë, duke fituar gjyqin dhe miliona dollarë dëmshpërblim.

E reja britanike, Evie Toombes, vuan nga "Spina Bifida" dhe ka ditë që vuan shumë, duke qëndruar e lidhur në tuba për 24 orë.

Çfarë është “Spinba Bifida”?

Një deformim në shtyllën kurrizore që lidhur me palcën, ai shfaqet 6 muajit e parë të shtatzënisë.

Evie, vendosi të padiste mjekun, për shkak se gjatë shtatzënisë i dha këshillën e gabuar, duke mos i dhënë suplemente të acidit folik për të minimizuar rrezikun e kësaj sëmundjeje.

Gjykatësi vendosi në favor të Evie, duke thënë se Doktori duhet të kishte vepruar ndryshe me këtë rast.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Holanda do të lehtësojë kufizimet pavarësisht valës së re të infeksioneve