Pse nuk ke kompozuar më parë këngë në shqip? Ermal Meta sqaron arsyen që e pengonte

Ermal Meta këndon për herë të parë një nga  këngët që ka kompozuar në gjuhën shqipe dhe rrëfen për arsyet se pse ai nuk kompozon dot në shqip.

 Ai ka treguar që gjyshja e ka ndihmuar që të mos e harrojë gjuhën shqipe. Këngëtari tregon se e ka të vështirë të kompozojë në shqip për arsye se gjuha është e fortë dhe shumë e pasur.

"Dua që të gjej fjalët e duhura që të shprehin atë që unë ndjej dhe që fjala të tingëllojë ashtu siç duhet"- është shprehur ai.


Lajmi kryesor:

Ermal Meta rrëfen se si arriti e ëma t'i blinte pianon e tij të parë


  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Gruaja shpëton për mrekulli nga përplasja tragjike me trenin (video)