'Pse nxitove që të hyje në autobus...', fjalët prekëse të shoqes në ceremoninë e varrimit të dy nxënësve që u vranë në Gllogjan

Qindra persona morën pjesë në ceremoninë e varrimit të dy nxënësve që u vranë të premten mbrëma në Gllogjan të Deçanit. Para nisjes së ceremonisë së varrimit, moshatarja dhe shoqja e nxënësve të vrarë para të pranishmëve ka lexuar një shkrim prekës për viktimat.

'Jam unë shoqja juaj, e si mund t'ju them lamtumirë kur sapo kemi filluar që të jetojmë. Ledjan dhe Genta kur u ndamë pse nuk na treguat se nuk do të shihemi më kurrë. Genta ke lënë detyrat e papërfunduara... fletoren me shënime kujt do t'ja lesh. Pse nxitove aq shumë që të hyjë në autobuz. O zot çfarë arsyeje ka ky trishtim. Ledjan dhe Genta së paku të na tregonit dhembjen kur nuk jeni. Mallkuar qoftë ajo dorë që ju ndau nga ne. na keni këputur shpirtin, kujdesuni për ne atje lart pasi ne nuk u kujdesëm dot këtu poshtë për ju.'- tha ajo mes lotësh.

I pranishëm ishte edhe kryeministri Albin Kurti e kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj e kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj. Ramosaj tha “duhet ta forcojmë këtë shtet më shumë, e sidomos sigurinë”.

 


Lajmi kryesor:

Policia e Kosovës në kërkim të vrasësit së 2 nxënësve dhe shoferit të autobusit, 20 mijë euro shpërblim për informacion


M.Q./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Kievi: 240 fëmijë të vrarë dhe 436 të plagosur që nga fillimi i luftës