POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Pse Princeshë Eugenia zgjodhi fustanin me kurriz zbuluar?! Arsyeja do t’ju përlotë

Princeshë Eugenia

Dasma e Princeshë Eugenias do të përflitet për shumë kohë. Ditën e sotme ajo kurorëzoi dashurinë e saj me partnerin Jack Brooksbank përpara miliona njerëzve. Ceremonia u zhvillua në Kishën St.George në Ëindsor Castle dhe ai që ra në sy ishte fustani i saj që i nxirrte kurrizin zbuluar.

Sipas “Whattowear”, fustani i bardhë u dizenjua nga dy stilistë britanikë Peter Pilotto dhe Christopher De Vo. Mirëpo pjesa e pasme e fustanit, e cila ishte në formë “V” tregonte qartazi shenjën e operacionit që princesha kishte kryer në moshën 12-vjeçare.  

Ka qenë pikërisht kjo arsyeja që Eugenia zgjodhi këtë fustan. Ajo është shprehur se me amë të modfelit të fustanit të saj ka dashur të japë një mesazh të rëndësishëm, “femrat duhet të pranojnë shenjat e tyre”. Mbesa e Mbretëreshës u diagnostifikua me tumor në moshën 12-vjeçare, por sot gëzon shëndet të plotë.

fl.mi.
Komento