Pse Rama nuk mori asnjë përfaqësues të opozitës në Bruksel? Berisha: Ka frikë

Pse Rama nuk mori asnjë përfaqësues të opozitës në Bruksel? Berisha: Ka frikë

Edi Rama dhe Sali Berisha

Sali Berisha e ka një arsye se pse sipas tij Kryeministri Rama nuk kishte marrë asnjë përfaqësues në Brukel, në hapjen historike të negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Sipas tij gjithçka pasi Rama ka frikë.

“Mohimi është forma ekstreme e lepurit në bark. Frikës”, ka shkruar Berisha sot, teksa ka publikuar edhe përgjigjen e Ramës.

Por në fakt Kryeministri, teksa u pyet dje për faktin se asnjë opozitar nuk ishte në delegacion tha se: ‘Formati është përcaktuar nga Komisioni për gjithë trupën që do të përfaqësonte Shqipërinë në tryezë. Mund të kishim kërkuar një ndryshim për të ftuar një përfaqësues apo më shumë se një nga ana e opozitës. Kemi një problem se ne nuk dimë se kush është kush, në anën e opozitës.’

 

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Yllka: 20/07/2022 17:45

  Si mos te kesh frike nga PD-ja ne cdo vend qe ka shkuar ose e ka prishur mhb me fjale ose ka perdorur dhunen si mjet komunikimi

  Përgjigju
 • SImon: 20/07/2022 17:44

  Normal qe ka frike nuk do penalizohet nga injoranca juaj hahahahaha

  Përgjigju
 • Kristi: 20/07/2022 17:20

  Keshtu sic e ka nisur ky saliu do mbaroje fare nga inati i rames qe eshte bere nje pike nisje per integrimin e ballkanit ne europe

  Përgjigju
 • Herdi: 20/07/2022 17:19

  Ka frik thot ky, i mieri o sali po thjesht sdo te kushtoj ty rendesi se sja vlen te merresh me nie plak nongrata ge ska asnje te ardhme

  Përgjigju
 • Tesjan: 20/07/2022 17:12

  Ca te te marr ty me vete ai se ti je non grada nuk je pjes e opozites o kokrra legeni

  Përgjigju
 • Alban: 20/07/2022 17:11

  Po ne sjemi as opozit o sali se nuk quhet me ty opozite o legen

  Përgjigju
 • Juli: 20/07/2022 16:52

  Posi posi prezencen e opozites e doni ju aty ku ju leverdis aaa aaa???? rri or berish aty mos te tnihet zoni se esht turp per te gjithe ne prezenca jote ne dite kaw pozitive per Shqiperin, ah po fale EdiRames sepse ai diti te beje e te realizoje te tilla gjera

  Përgjigju
 • Ylber: 20/07/2022 16:50

  Per cfare te ket frike rama mor berish?!!!! Frika te ka hyre ty ne palc sepse cdo dite e mshum po i afrohesh dites kur do te hetohesh dhe do te mbash pergjegjesi per ato cfare ti ke bo ndaj popullit shqiptar!

  Përgjigju
 • Luan: 20/07/2022 14:30

  Jo se ka frike po ska opozite te hajrit

  Përgjigju
 • Sala: 20/07/2022 14:29

  Po ju ta fusni pas kraheve ke te marre nga ju mor kriminel

  Përgjigju
 • Endri: 20/07/2022 14:27

  Te lumte kryeminister qe na fute ne BE , pavaresisht gabimeve por edhe nje nder te kerkojme rrasi ne burg berishen dhe meten dhe ti ngelesh ne histori,futi ato plehra ne burg le te vuajne te gjith bemat qe i kan bere ketij populli e presim me padurim kte dite,perndryshe ne rast se jo atehere je i perlyer edhe ti,tung

  Përgjigju
 • ylberi11: 20/07/2022 14:27

  Ka frike tju marri se sdo te perbalti punen e vet me disa flliqsira si puna juaj , kirmineli me i madh i shqiperise te jete ne nje mbledhje aq te rendesishme sikur nuk ben sens

  Përgjigju
 • indrit: 20/07/2022 14:14

  po cfar te merrte opozita zere se nuk egziston ne vendin tone. sale je kriminel

  Përgjigju
 • silva: 20/07/2022 14:13

  sa turppp si flet kshu ky idioti si vjen zor. nder qe kemi kryeminister ramen

  Përgjigju
  • Tahir tarfyci: 20/07/2022 16:03

   Ti Silva thua sa turp e sa zor. Po ku i ka ngelur turp e fytyr ketyre qenerve te shqupit me kete non gratan qe nga 30 vjet skan len maskarallek pa ber qe shqiperia te mos hynte ne shtepin e madhe Europjane. Jo per gje po e din qe fillon numurimi mbrapsh dhe ju shkurtohen ditet.

 • Cubi: 20/07/2022 13:46

  Ketu ska patur asnjeher opzit. E para mos harxhoni as boj as koh per lajme mbi sali qenin se humbni vlera si portal. Se sot eshte baras me nje qe mbledh kanace neper kosha. E dyta nga 30 vjet me thuaj nje emer nga opzta Jon e * nderuar* qe e ka dashur shqiperin te integruar edhe qe ska hedhur balt pa fund kunder shqiperis qe per fat te mir se kan ber as shtetet armike te shqiperis. E treta ate trajtim meritojn.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg