Pse të udhëtosh është më mirë se çdo lloj lidhje që keni pasur

Foto ilustruese

Është ajo koha e vitit përsëri ... kur e gjithë bota duket e dashuruar.

Ne nuk mund ta ndihmojmë veten duke menduar për statusin tonë të marrëdhënies.

Single? Martuar? Ose më shpesh ...është e ndërlikuar!

Sido që të jetë situata jonë, mund të jetë tepër joshëse të vendosim gjithë kohën dhe energjinë tonë për të ruajtur ose gjetur marrëdhënie perfekte.

Por gjithmonë është një zgjidhje, pse të mos i ushqeni marrëdhëniet tuaja me një gjë që nuk ju ka lënë kurrë?

Për sërfing në Bali

Një gjë që në të vërtetë ju shpërblen për të gjithë kohën dhe energjinë tuaj.

Lejoni që udhëtimi të jetë një dashuria juaj e vërtetë.

Ja pse të  udhëtosh vetëm  është më e mira absolute!

Të udhëtosh me një të dashur ose një mik është argëtim. Por le ta pranojmë, është gjithashtu një kompromis i vazhdueshëm.

Zelandë e re

Kurse kur je vetëm, do të thotë që ju mund të bëni gjërat në mënyrën tuaj.

Udhëtimi krijon vetëm mundësi të panumërta për të qenë spontan.

Dhe në jetën që planifikohet çdo minutë, liria që ofron kjo është e paçmueshme.

Barcelona

Të udhëtosh në një vend që frikësoheni mund të jetë një përvojë shumë e bukur, pasi nuk do të jeni vetëm.

Mund të jetë një perspektivë marramendëse, por largimi nga zonat tona të rehatisë është një nga gjërat më të dobishme që mund të bëjmë dhe nuk është e nevojshme të jesh një ekstrovert për të ndier përfitimet.

Nga ndërtimi i besimit dhe aftësive sociale deri tek forcimi i aftësive tona për zgjidhjen e problemeve dhe zbulimi i aftësive që nuk mendoni se i kishit më parë.

Ne mësojmë se sa mund të trajtojmë, sa të pavarur dhe të aftë jemi me të vërtetë dhe që nuk kemi nevojë të mbyllemi në rutinat tona ose të rrethohemi nga njerëz të njohur dhe vende për të qenë të lumtur.

Të largohemi nga të gjitha ato gjëra na ndihmojnë të shohim veten më qartë dhe na jep hapësirë ​​për kokë për të menduar për të ardhmen dhe atë që duam me të vërtetë nga kjo gjë që quhet jetë.

Hedhje me parashutë

Vetëm se ju jeni në një mision me një person për të parë botën nuk do të thotë që në të vërtetë do të jeni vetëm gjatë gjithë kohës.

Në fakt, udhëtimi ju sjell në kontakt me ngarkesa të njerëzve të ndryshëm dhe interesantë nga të gjitha sferat e jetës dhe me siguri do të përfundoni duke bërë miq të rinj gjatë rrugës.

Udhëtimi nuk do t'ju lejë kurrë të ndiheni të zhgënjyer ose si ta doni atë më shumë sesa ju pëlqen. Nuk do ta harroni ditëlindjen, përvjetorin tuaj ose markën tuaj të preferuar të parfumeve.

Romë

Dhe në fakt, sa më shumë të vendosni në lidhjen tuaj të dashurisë me udhëtimin, aq më shumë do të ktheheni.

Askush nuk mund të ndjehet i zhgënjyer nga bukuria frikësuese e shikimit të balenave në Zelandën e Re ose pamjet, tingujt dhe aromat e një turneu në Marrakech.

Nga festat në Las Vegas në një klasë yoga përpara Taj Mahal dhe një Barbecue plazhi në rërën e bardhë të Whitsundays, udhëtimet tuaja do të përmirësojnë jetën tuaj.

Joga në Taj Mahal

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mbledhja e PS në Vlorë,  Afrim Qëndro lë postin e zv/kryetarit të Bashkisë në Vlorë, zhvendoset në Elbasan me Gjiknurin