PSG-Manchester City dhe Real Madrid-Chelsea gjysmëfinalet e Champions League, jashtë Liverpool (VIDEO)

Real Madrid dhe Manchester City janë dy skuadrat e tjera që sigurojnë kualifikimin për në gjysmëfinalet e Champions League. Në fazën finale të kompeticionit do të përballet PSG ndaj Manchester Cityt dhe Real Madrid me Chelsean për të siguruar biletën për finalen e madhe të Stambollit. Real Madrid rezistoi mbrëmë në “Anfield Road” duke i marrë një barazim pa gola Liverpoolit dhe duke i eliminuar anglezët. Portieri Kurtua ishte heroi i spanjollëve që mbajti portën e paprekur dhe falë fitores 3-1 në çerekfinalen e parë avancoi ekipi specialist i  Championsit.

Në tentativën e pestë Pep Guardiola ia del që të shkojë në gjysmëfinalet e Champions me Manchester Cityn. Anglezët arritën një fitore fotokopje edhe në Gjermani me rezultatin 2-1 ndaj Dortmundit. Bellingham shënoi një gol të bukur dhe mbylli në avantazh pjesën e parë për verdhezinjtë por në pjesën e dytë City tregon gjithë potencialin dhe fillimisht barazon Mahrez me penallti e më pas Foden shënon golin e fitores. Ndeshjet e para të fazës gjysmëfinale do luhen më 27 e 28 prill dhe premtojnë spektakël./Përgatiti Andi Kapxhiu

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?

Komento

Komente

 • Tifozi: 18/04/2021 23:23

  Perfundimisht LA fitoje 3-2 loje shume e bukur dhe bukurine ja shtuan edhe tifozat e shumte

  Përgjigju
 • Tifozi: 18/04/2021 23:12

  E pa besueshme LA ne avantazh 3 - 2 me gjithe thirjeve te tifozave nje krah eshte i mbushur plot e per plot me tifoza te Majamit ndeshjet luhet ne Majami

  Përgjigju
 • Tifozi: 18/04/2021 23:01

  Majami ne avantazh 2. 1 loje fantastike stadjumi sic duket ka nje fare distancimi te tifozave tribuna eshte plot e per plot na kujtojne ndeshjet para dy viteve me daulle me THIRRJE me fishkellima tamam futboll oh jo Los Anxhelo sapo barazoje minuta e 72 Majami 2 LA 2

  Përgjigju
 • Tifozi: 18/04/2021 22:50

  LA barazoje

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij