PS-ja i merr 8 mandate në Vlorë! LSI rënie drastike, PD s’lëviz

PS-ja i merr 8 mandate në Vlorë, aq sa i ka bërë llogaritë edhe kryeministri Edi Rama ku e vendosi veten në kufirin maksimal të listës, pikërisht ën pozicionin e 8-të. LSI ka një rënie drastike, e ndërsa nuk shihet asnjë deputet në ‘horizont’ as nga partitë e reja.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 6-të i Piepolit/ PS fiton deri në 73 mandate në rang kombëtar! PD vijon rritjen, por s'fiton as me LSI! 60% e shqiptarëve pro vaksinave kineze e ruse


B.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Strukturë e armatosura për mbrojtjen e votës, ju duket normale strategjia e PD-së për zgjedhjet?×

Lajmi i fundit

John

PS mbyll fushatën në Kolonjë, Xhaçka: Përkrah qytetarëve me derën dhe zemrën hapur