Publikohen emrat e 5 dekanëve në Universitetin 'Aleksandër Moisiu' në Durrës

Universiteti 'Aleksandër Moisiu' në Durrës ka zgjedhur dekanët e 5 fakulteteve përmes zgjedhjeve të zhvilluara ditën e djeshme. Griselda Abazaj  është zgjedhur dekane e Fakultetit të Edukimit, Shkëlqim Fortuzi në Fakultetin e Biznesit, Andon Kume në Fakultetin e Shkencave Politike dhe Juridike, Lindita Mukli në  Fakultetin e Teknologjisë dhe Informacionit dhe Osman Metalla në Fakultetin e  Studimeve Profesionale. Ditën e djeshme Kseanela Sotirofski është zgjedhur rektore e universitetit "Aleksandër Moisiu" në qytetin e  Durrësit pas zgjedhjeve. 


Lajmi kryesor:

Del lista e fituesve për zgjedhjet në universitete, Arben Gjata zgjidhet rektor i Universitetit të Mjekësisë (E PLOTE)


  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Korça zgjohet 'nën pushtetin' e mjegullës