Publikohet fotoja/ Kush është 35 vjeçarja shqiptare që humbi jetën në aksidentin tragjik në Genoa, ‘Volvo’ që e përplasi ecte në krah të kundër

Publikohet fotoja/ Kush është 35 vjeçarja shqiptare që humbi jetën në aksidentin tragjik në Genoa, ‘Volvo’ që e përplasi ecte në krah të kundër

Matilda Hidri

Mediat Italine kanë publikuar foton e Matilda Hidrit. 35-vjeçares shqiptare e cila ndërroi jetë ditën e djeshme si pasojë e një aksidenti të shkaktuar nga një makinë tip ‘Volvo’ që ecte në drejtim të gabuar. Matilda po ngiste BMW-në e saj në autostradën A7 për të shkuar në Genoa dhe i ka dalë përballë  makina ‘Volvo’ e bardhë. Media Italiane raportojë se ajo sapo kishte hapur picerin e saj në Fieschi, në zemër të Genoas. Matilda kishte një djalë të vogël që po e priste në shtëpi kur ajo u përplas me mjetin tjetër.

Shoferi i ‘Volvos’ ishte Giuseppe Maria Garaaglia i cili kishte ecur rreth pesë kilometra në drejtim të gabuar në autostradë kur po kthehej për në shtëpi.Në përplasje u përfshi dhe një makinë tjetër ku mbetën të plagosur 3 persona mes tyre dhe një fëmijë 4 vjeç.

Në makinën tjetër udhëtonte një burrë 35-vjeçar, i cili u dërgua me helikopter shpëtimi në gjendje të rëndë në spitalin San Raffaele në Milano, djali i tij 4-vjeçar dhe një kushëri 34-vjeçar, të dy të plagosur lehtë dhe të dërguar në San Matteo në Pavia.

Dy makina të tjera janë përplasur me mjetet e përfshira në aksident, por asnjëra nuk ka patur pasoja. Në këtë aksident u përfshinë në total 5 makina. Ende nuk dihet se përse shoferi i mjetit ‘Volvo’ që ishte shkaktari kryesor i këtij aksidenti tragjik po udhëtonte në drejtim të gabuar.

Pamje nga aksidenti

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së