Puka mbulohet nga dëbora, trashësia në qytet arrin 10-15 cm

 

Si rrallë herë, ndonëse po afron fundi i prillit, Puka është mbuluar nga dëbora!

Trashësia e saj në qytet shkon në 10-15 cm, por në zona të thella e pika të larta malore arrin dhe me shumë.

Qarkullimi i mjeteve ne aksin rrugor Puke-Fushë Arrëz dhe qendrat e njësive administrative vijon normalisht e pa probleme. Policia e qarkullimit rrugor dhe punonjësit e mirëmbajtjes së rrugëve janë në terren dhe po marrin të gjitha masat për të ju përgjigjur kapriçove te motit, që mund te sjellin përkeqësim të situatës!

Temperaturat kanë zbritur ndjeshëm dhe erërat që fryjnë e kanë ftohur kohen duke bërë dimër dhe fund prillin e pranverës!


Lajmi kryesor:

Rikthehet moti i keq/ Dëborë në Shkodër, Dibër e Fushë-Arrëz! Pezullohen lundrimet në Durrës e Lezhë! Përmbytje në Vlorë


M.Q./E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Tifozët e Kombëtares parakalojnë autobusin e Serbisë, i tregojnë simbolet kuqezi (VIDEO)

Euro 2024/ Tifozët e Kombëtares parakalojnë autobusin e Serbisë, i tregojnë simbolet kuqezi (VIDEO)