Punëtori stakon HEC-in privat, pa drita 4 fshatra të Malësisë së Madhe! Prokuroria nis hetimet

Punëtori stakon HEC-in privat, pa drita 4 fshatra të Malësisë së Madhe! Prokuroria nis hetimet

Një rast i paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Malësinë e Madhe, banorët e të cilëve kanë mbetur pa energji elektrike.

Punëtori i turnit ka stakuar HEC-in privat, arsyet e të cilit po hetohen nga prokuroria.

Disa zona të Malësisë së Madhe qëndruan dje për afro 7 orë pa energji elektrike pasi HEC-i privat i Ndërlysës pushoi së punuari. Për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike, mbetën pa furnizim zonat e njësive administrative Shalë, Shosh dhe Kir, përfshi dhe zonën turistike të Thethit.

Të gjendur para kësaj situate, drejtoria e OSSH Rajoni Shkodër mundësoi furnizimin e zonës, përfshi dhe Thethin me anë të linjës dytësore nga NST Shkodra1. Sakaq, sot paradite është bërë e mundur furnizimi nga HEC Ndërlysë.

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Aleanca për Ndryshim ndryshon kryetarin e grupit, do jetë Dashamir Shehu

Aleanca për Ndryshim ndryshon kryetarin e grupit, do jetë Dashamir Shehu