Tiranë- Punime në rrjet, këto zona ditën e nesërme nuk do të kenë energji elektrike/ ORARET

TIRANE- Ditën e nesërme disa zona në kryeqytet do ketë ndërprerje të energjisë elektrike. OSHEE njofton se  ndërprerja do të bëhet për shkak të punimeve për rikonstruksionin e kabinave.

Pa energji do të jenë zonat e Kodër Bërxullës, ura e Lumthit, ht rruga “Njazi Meka”, rruga “Vath Koreshi”,  rruga “Mihal Grameno” dhe pjesërisht zonat Lundër, Vilat dhe Farkë.

Ndërprerja, oraret dhe zonat

09:00-14:00 -Pjesërisht Kodër Bërxullë pjesërisht, afër Urës së Limuthit

09:00-15:00- Pjesërisht rruga “Njazi Meka”, rruga “Vath Koreshi”,  rruga “Mihal Grameno”

Për shkak të ndërhyrjeve për fuqizimin e NST Farkë nga OSSH (pjesë e OSHEE Group), më 16 Janar, ora 00:00-07:00 do të ketë kufizim të energjisë ⚡në zonat: Pjesërisht Lundër, Vilat dhe Farkë

  • Sondazhi i ditës:

    Në zgjedhjet e 25 prillit PD dhe LSI duhet të garojnë bashkë apo të ndara?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Topalli ftohet në TV Zeni, anulohet emisioni! Mero Baze: Duhej të shihej vetëm Luli! Liria e shtypit e Berishës, as në frëngji të kullës së tij s’të le të nxjerrësh kokën