Punimet përgjatë lumit Gjanica në Fier, Rama: Dikur ishte bllokuar nga pisllëku i ndërtimeve pa leje, sot është vlerë e shtuar (VIDEO)

Kryeministri Rama ka inspektuar punimet që vijojnë në fazën e dytë të projektit përgjatë lumit Gjanica në Fier.

Ai thotë se kjo zonë, dikur ishte bllokuar nga pisllëku i mbledhur në vite nga ndërtimet pa leje.

Kreu i qeverisë u shpreh se në atë kohë, Gjanica ishte shkak i përmbytjeve të vazhdueshme në qytet ndërsa sot është një vlerë e shtuar.

Më herët gjatë ditës, Rama ka qenë në një prej poliklinikave shëndetësore të Fierit ku ka nisur dhe procesi i vaksinimit anti COVID. Ai u shpreh se brenda marsit do të kemi 40 mijë doza.

"Vijon puna në fazën e dytë të projektit përgjatë lumit Gjanica, dikur i bllokuar nga pisllëku i mbledhur në vite mes dy varganëve të ndërtimeve pa leje, shkak përmbytjesh të vazhdueshme në qytet, ndërsa sot një vlerë që i shtohet qytetit" - tha Rama.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • I drejtë ,jo i mirë: 19/02/2021 21:38

  Nxirre në dritë dhe Lanën nga Pallati me shigjeta e deri në Grykë derdhje,bëje me Pista Biçikletash gjatë gjithë Skarpatit në itinerarin e vet..,dhe mos ki mëshirë aty ku "Prishja e e Kullave e kasolleve abuzive e të shëmtuara të makutërissë,i shërben Komunitetit të ndershëm që është shumica!

  Përgjigju
 • Turi: 19/02/2021 16:54

  Bravo rama ,,e ke bere fierin lule,,keshtu duhet te besh dhe tiranen,,ks shume objekte te paligjshme ne tirane qe duhen shembur....//

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën